NAJMŁODSI REPREZENTANCI TERMINATUSA DRUŻYNOWYM MISTRZEM ŚLĄSKA

ostatnia aktualizacja 2008-06-16
wprowadził Janusz Łukasik

Mistrzostwa oczami Grzegorza Leskiego

Mistrzostwa Śląska Juniorów do lat18 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w Knurowie były ostatecznym sprawdzianem formy najmłodszych zawodników Dąbrowskiego Terminatusa, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Terminatus wystawił tylko siedmiu, ale pewnych zawodników, którzy w rywalizacji wywalczyli cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Jako pierwszy wystąpił Adrian Nędzyński, ubiegłoroczny Mistrz Śląska i brązowy medalista Mistrzostw Polski w kat.wag.52,0 kg, tym razem zadebiutował w wyższej kat.wag.56,0 kg. Adrian zakończył zawody z wynikiem 80,0 kg i wywalczył tytuł Vice-Mistrza Śląska.
Z kolei drugi z naszych zawodników w tej kat. wag. Bartłomiej Skóra, dla którego był to debiut, zaliczył w trzecim podejściu 82,5 kg zostając niespodziewanie Mistrzem Śląska.

Paweł Konieczny, aktualny Vice- Mistrz Polski i Mistrz Śląska, nasz jeden z najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej nie zawiódł naszych oczekiwań i zwyciężył pewnie w kat.wag.60,0 kg z wynikiem 112,5 kg poprawiając swój wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Śląska aż o 10 kg i nie ukrywam, że liczymy na medal tego zawodnika na Mistrzostwach Polski. W czwartym dodatkowym podejściu Paweł podchodził do sztangi ważącej aż 117,5 kg czyli o 1,5 kg więcej od Rekordu Mistrzostw Polski, ale niestety próba była nieudana. Jesteśmy dobrej myśli i być może już na Mistrzostwach Polski Paweł zaliczy ten ciężar.

W kat. wag. 75,0 kg mieliśmy dwóch debiutantów: Pawła Parzocha oraz Radomira Sobczyka. Paweł startował na swoim poziomie i zaliczając 90,0 kg zajął piąte miejsce. Niestety nie zdążył zbić wagi do 67,5 kg, gdzie z tym wynikiem zająłby drugie miejsce. Natomiast bardzo dobrze wystartował Radomir Sobczyk i po zaliczeniu w trzecim podejściu102,5 kg zdobył niespodziewanie brązowy medal. Trzeci z naszych debiutantów Kozieł Mateusz w kat.wag.82,5 kg walczył bardzo dzielnie zaliczając w trzecim podejściu 117,5 kg, wywalczył tytuł Mistrza Śląska. Mateusz Pękala obronił tytuł Mistrza Śląska z ubiegłego roku zwyciężając pewnie w kat. wag. 100,0 kg, ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy z wynikiem 170,0 kg. W trzecim podejściu próbował nawet pobić rekord Mistrzostw Polski i zadysponował na sztangę 177,5 kg, ale niestety podejście nie zostało zaliczone przez sędziów. Tu także liczymy na medal naszego zawodnika na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Władysławowie.

Drużynowo reprezentanci naszego klubu wywalczyli niespodziewanie, po raz pierwszy w historii Mistrzostw Śląska, pierwsze miejsce zwyciężając zdecydowanie z 65 pkt. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze zawodów zawodnicy Eugen Knurów zdobywając 55 pkt. A na trzecim reprezentanci TKKF Apollo Jaworzno z 50pkt. Były to bardzo udane mistrzostwa dla naszych najmłodszych zawodników i liczymy na medale na zbliżających się Mistrzostwach Polski.

Zdjęcia Grzegorz Leski

Otwarcie zawodów przez Eugeniusza Mehlicha.

Prezentacja dziewcząt.

Adriana Woźniak najlepsza zawodniczka IV Mistrzostw Śląska.

Adriana Woźniak zalicza w trzecim podejściu 65,0kg w kat.wag. 56,0kg.

Katarzyna Woźniak.

Medalistki kat. wag. 52,0 kg. Pierwsze miejsce Tkocz Joanna, drugie Adamek Agelika i trzecie Bąk Małgorzata.

Sobczyk Radomir Terminatus Dąbrowa Górnicza zalicza 100,0 kg w drugim podejściu i z wynikiem 102,5 kg zajmuje trzecie miejsce w kat. wag. 75,0 kg.

Jakub Jania z TKKF Apollo Jaworzno zwycięża z bardzo dobrym wynikiem 90,0kg w kat.wag.52,0kg.

Bartomiej Skóra niespodziewanie zwycięża w kat.wag.56,0kg, zaliczajc w trzecim podejciu 82,5kg.

Adrian Nędzyński Terminatus Dąbrowa Górnicza zajmuje drugie miejsce w kat.wag.56,0kg z wynikiem 80,0kg.

Drugie podejcie Kornela Cudziło Pover Kuźnik Chorzów do 185,0kg w kat.wag.90,0kg.

Marek Mikołajczyk Eugen Knurów podchodzi do ciężaru 132,5kg. Sztangę podaje Adriana Woźniak.

Mateusz Pękala Terminatus Dąbrowa Górnicza zalicza w pierwszym podejściu 160,0kg w kat.wag.110,0kg.

Mateusz Pękala Terminatus Dąbrowa Górnicza zalicza 170,0kg i zwycięża w kat.wag.110,0kg.

Pozakonkursowe podejście do sztangi ważącej 117,5kg Łukasza Krętosza z Herkulesa Orzesze w kat.wag.67,5kg.